dziga: (Default)
[personal profile] dziga
Заява громадських організацій з приводу порушення прав людини кандидатом у Президенти України, лідером Партії регіонів, народним депутатом України В.Ф. Януковичем
Приєднуйтесь!
Залиште своє ім'я в коментарях під цим постом,
розмістіть інфо на своїх ресурсах


Місце жінки – на кухні. Ось таким чином кандидат у Президенти України, лідер Партії регіонів, народний депутат України, керівник найбільшої фракції у Верховній Раді Віктор Федорович Янукович визначив один із принципів політики своєї політичної сили у галузі прав людини та ґендерної рівності в Україні.

Таку заяву він зробив, відмовляючись від дебатів з іншою кандидаткою на пост Президента. «Если она женщина – то должна идти на кухню и показывать там свои прихоти».

Таким чином, була проголошена відмова від одного з фундаментальних принципів сучасної політики в галузі прав людини - досягнення ґендерної рівності та ліквідації всіх форм дискримінації щодо жінок. Цими словами лідер Партії регіонів відкрито продемонстрував ігнорування та відмову від таких документів як Загальна Декларація прав людини, Міжнародний пакт про політичні та громадянські права, Конвенція ООН про ліквідацію всіх форм дискримінації щодо жінок та інших, які ратифіковані Україною і є частиною національного законодавства.

Кандидат в Президенти знехтував Конституцією України, яка стверджує, що «не може бути привілеїв чи обмежень за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками». Виникає лише питання – як розглядається паном Януковичем «кухня» - обмеженням чи привілеєм для жінок?

Крім того, такою заявою він також порушив Закон України «Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків», в статті першій якого дається визначення поняття «дискримінація за ознакою статі» – як «дії, що спрямовані на обмеження користування чи здійснення на рівних підставах прав і свобод людини для жінок і чоловіків».

Особи, винні в порушенні вимог законодавства про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, згідно зі статтею 24 зазначеного вище Закону, несуть цивільну, адміністративну та кримінальну відповідальність.

Громадськість України, представники жіночих організацій стурбовані подібними діями кандидата в Президенти, які перекреслюють здобутки незалежної України в галузі прав людини та просуванні ґендерної рівності.

Ми вимагаємо офіційного публічного вибачення перед усіма жінками України, чиї здібності, внесок у розбудову української держави та суспільства були перекреслені й відкинуті.

Ми також вимагаємо оприлюднення офіційної позиції кандидата в Президенти та очолюваної ним партії щодо ґендерних принципів партійного будівництва, засад ґендерних підходів та дотримання прав людини у формуванні стратегії розвитку України.

Підписати можна тут:
http://gender.at.ua/news/2010-02-08-230
 

Profile

dziga: (Default)
dziga

May 2014

S M T W T F S
     12 3
45678910
1112131415 1617
18192021222324
25262728293031

Style Credit

Expand Cut Tags

No cut tags
Page generated Oct. 19th, 2017 04:26 pm
Powered by Dreamwidth Studios