post

Dec. 3rd, 2013 12:36 pm
dziga: (doll)
[personal profile] dziga
Originally posted by [livejournal.com profile] gvirinko at post
Переклала сьогоднішню статтю в Spiegel про події в Україні. Не судіть суворо, але помилки завжда рада повиправляти :)

Україна: Вотум недовіри може скинути режим Януковича
Повідомляє з Києва Benjamin Bidder

Напруження у Києві: Опозиція хоче винести сьогодні в Парламенті пропозицію щодо вотума недовіри прем’єру і другу Росії Азарову. І коли це станеться, тоді коаліція Віталія Клічко поставить режим Януковича на коліна.Із чаєм та спільним співом пісень української рок-зірки “Океан Ельзи”  вони змогли провести ніч у теплі. У Київ прийшов крижаний вітер. Температура на Майдані, площі Незалежності у центрі Київа, падала до мінус 5.

Ранок, ще не розвиднілось. Андрій, студент університету ім. Тараса Шевченка, намагається зігрітись, тримаючи руки над невеличким імпровізованим багаттям у металічній бочці. Він не спав всю ніч, разом з іншими. Близько тисячі людей охороняли Майдан уночі. Андрій на ногах з неділі, як і сотні тисяч інших людей, які протестують проти курсу президента Віктора Януковича. Андрію 20 років. Як і більшість людей його покоління, він хоче зближення своєї держави з ЄС. На вулицю його привели брутальні дії міліції проти демонстрантів в ніч на суботу. “Я не хочу жити у поліцейській державі”, - каже Андрій. І: “Янукович і його уряд мусять піти”.


Процедура імпічменту проти голови держави є тривалим процесом, який не має практично ніяких шансів на успіх. Але у вівторок уряд перебуває на межі розпаду. Опозиція висунула вотум недовіри українському Парламенту. Прем’єр-міністр Микола Азаров, залізний захисник союзу з Росією і багаторічний прихильник президента Віктора Януковича, може в результаті бути зкинутим. Депутати будуть радитись щодо цього о 10 годині за місцевим часом.

Більшість президента роздроблюється

Кінцевий результат голосування зрозумілий. Взагалі, на стороні президента Януковича переважна більшість серед 450 депутатів. Три партії опозиційного альянсу під керівництвом Віталя Клічко могли до тепер бути впевненими у підтримці максімум 178 депутатів.
Але більшість президента роздроблюється. З часу вихідних почався відступ із провладного сектора. Деякі депутати офіційно оголосили про свій вихід з фракції уряду. У понеділок у Київі ходили слухи про нових перебіжчиків, їхня кількість має бути від 20 і більше. Більшість – це послідовники Сергія Льовочкіна, ключової фігури у владній структурі Януковича. Інформаційні агенства повідомили на вихідних про відставку цього впливового голови адміністрації президента. Його відставка є протестом проти жорстких дій міліції.
До цього Льовочкін був довіреною особою президента. Як сірий кардинал, працював він на Януковича з 2006 року, спочатку як стратег передвиборчої кампанії, потім як голова адміністрації президента. Менше з тим, цей 41-річний політик переслідує свої власні інтереси, політичні й ділові.
Разом зі своїм союзником, олігархом та газовим магнатом Дмитром Фірташем він контролює чи на найпопулярніший телеканал “Інтер”. Інтер інформує про протести із симпатією до противників уряду. Янукович не погодився з відставкою Льовочкіна.

Кличко хоче змінити режим

Опозиція готова на все. Якщо вотум недовіри зазнає невдачі, тоді противники Януковича захоплять і паралізують роботу парламенту. “Ми хочемо не тільки якого-небудь міністра поміняти, а загалом змінити політичний режим”, - каже Віталій Кличко.
Само собою зрозуміло, на голосуванні буде також голова уряду Микола Азаров. Він погрожує демонстрантам наслідками. Протести він порівняв із державним переворотом. Під час зустрічі з європейськими послами Азаров звинуватив ініціаторів протестів у “незаконних діях”.
Український прем’єр є в ці дні бажаним і частим гостем у Москві. Азаров офіційно взяв на себе відповідальність за відказ Києва підписати Ассоціацію ЄС, наголосивши, що Україна просто не може собі дозволити погіршити торговельні відносини з Росією.

"Так ніби-то ми російська колонія"

Українська економіка у занепаді, вона не розвивається вже протягом останніх двох років. Дефіцит бюджету становить близько 6%. Борги становлять близько 40% валового національного продукту. Це меньше, ніж у більшості країн ЄС, але з 2007 року державний борг збільшився утричі.

Росія продовжує підтримувати своїх союзників у Києві. Президент Володимир Путін стверджує, що мітінги контролюються з-за кордону і що вони не мають нічого спільного зі стосунками між Україною і Європейським Союзом. Крім того, ці протести нагадують йому “скорше погром, а не революцію”.

Прем’єр Азаров хоче знайти рішення економічних проблем у Москві. У наступні 14 днів він хоче вести переговори з Кремлем щодо допомоги, щодо цін на газ і мільярдних кредитів. Азаров повідомив, що він також планує обговорювати з російським урядом український держбюджет.

"Так ніби-то ми зараз колонія Росії", - обурюється Андрій з Майдану. Але що він буде робити, якщо вотум недовіри зазнає невдачу? Андрій качає головою: “Він не має провалитися”. Він продовжує стояти перед парламентом, разом зі своїми друзями.

Джерело
From:
Anonymous( )Anonymous This account has disabled anonymous posting.
OpenID( )OpenID You can comment on this post while signed in with an account from many other sites, once you have confirmed your email address. Sign in using OpenID.
User
Account name:
Password:
If you don't have an account you can create one now.
Subject:
HTML doesn't work in the subject.

Message:

 
Notice: This account is set to log the IP addresses of everyone who comments.
Links will be displayed as unclickable URLs to help prevent spam.

Profile

dziga: (Default)
dziga

May 2014

S M T W T F S
     12 3
45678910
1112131415 1617
18192021222324
25262728293031

Style Credit

Expand Cut Tags

No cut tags
Page generated Oct. 19th, 2017 04:33 pm
Powered by Dreamwidth Studios