dziga: (biaritz)
[personal profile] dziga
Тільки 15 грудня, може, і рано підбивати підсумки року, але є час зробити це саме зараз, тож користуюся цим шансом!2013-й для мене був якимось дивним роком. Якби я вірила у нещасливе число 13, я б, мабуть, усе звернула на це число, а так як я не вірю у такі «дурниці», то мушу сказати, що 2013 був просто не «моїм» роком. І це дуже обідно, от правда. Рік мого декрету (першого і мабуть таки останнього) мав би бути зовсім іншим – я б мала щодня пити капучино у моїх улюблених кавярнях, зустрічатися з друзями і розповідати їм про кожне «агу» мого Апосіка, а цей самий апосік мав (точніше мала) лежати поряд у візочку і насолоджуватися з мамою життям у компанії хороших людей. А вечорами ми мали міняти зміну з Т. і тусити по театрах, кіно, фестивалях, усіляких імпрезах, спортивних залах врешті-решт (!!!) бо ж роботи нема, а час і бажання є. Та-дам, от так я уявляла собі мій декрет!!! Натомість майже весь мій декрет пройшов in the middle of nowhere, і частіше всього поряд не було нікого, навіть Т. був дуже-дуже багато часу у відрядженні. Тож для мене це був рік якоїсь нездорової ізоляції. Звісно, до мене приїздили подруги, за що їм велика дяка! Я постійно відчувалв, що вони поряд, що вони не забувають мене і турбуються про мене (думаю, якраз їхня підтримка і допомогла нам впоратися з цим переїздом і зрозуміти, що нам конче потрібно повертатися в цивілізацію до людей!!!) Зате є плюси і від цього переїзду:

Плюс номер 1: завдяки йому я зрозуміла, що Швеція це не лише Стокгольм, а це ще і ось такі глибинки, як наша, де люди мало чим відрізняються від української глибинки. Я нічого поганого не хочу сказати про цих людей, я прекрасно розумію, що тут можна бути навіть дуже щасливими, якщо тут родитися і не потребувати нічого крім спокійного розміреного життя з походами у церкву щотижня як єдина розвага у житті, без театрів, фестивалів, тусні… Я все це розумію, кожному своє, але таке життя точно не для нас!

Плюс номер 2: дуже-дуже багато стало ясно за цей рік – одним словом, стало ясно, хто є хто! Звісно, це принесло багато розчарувань. Дуже багато! Інколи так багато, що в такому світі і жити не хотілося. Але – багато чого стало ясно і про себе! Виявляється я і це можу пережити і йти далі (проте добре памятаючи, що було )!

Отже, ліричний відступ закінчено, підходимо до власне підсумків:
• В планах на 2013 рік я написала, що хочу бути хорошою мамою! І що я маю сказати? Може, не мені судити, але Вероніка ще на такі глобальні питання відповідати не може, так що відпоім за неї : Так, я була хорошою мамою, можна поставити галочку в цьму пункті. Критерій у мене один – хотіла б я мати таку маму, якою є сама? – Так, хотіла б!
Ось вона мама з малечею і телефоном - два незмінні атрибути року:))
1

З абстракностями покінчили, переходимо до голих чисел.

Отже за 2013 рік я:
Дописала 2 статті
Написала 2 рецензії (зараз все перевіряють peer-reviewers, журнали дуже поважні, то ж я keep my fingers crossed!)
Прочитала 50 книжок (трохи коти шкребуть мою совість, ну, але що вже є, все-таки основна моя робота була - декрет)
• Взяла участь у двох конференціях
Відвідала три країни (з них жодної нової)
• Зате відкрила для себе аж шість нових міст!
• Закінчила три онлайн-курси
• Прослухала 2 курси французької Coffee Break French
• Один курс іспанської там само
• 10 уроків японської теж там (перші півроку з малою на прогулянках - найкращий час для аудіо-курсів)

Рік був тихим, то ж ставимо на обчисленнях тут крапку і переходимо до номінантів!

Людина року – Вероніка!!! Равленя отримує гран-прі!!! Вона реально напозитивніша людина ever! Це такий живчик, такий енерджайзер, таке Сонечко!!!! Вона, звісно, найрозумніша, найкрасивіша, найталановитіша, найрадісніша, найчудесніша дівчинка в світі. Люблю її до втрати свідомості і найголовніше, знаю, що так буде завжди)))) Це найкраще, що могло зі мною трапитися у цьому житті! Справжнє ДИВО, вона настільки «моя» людина, що я просто не можу повірити, що їй тільки рік, здається, що вона все життя була з нами! Т. теж молодець! В цьому році він перевершив навіть сам себе у турботі і піклуванні (я не думала, що це реально, бо була впевнена, що більшого вже ніхто зробити не може, але Т. зміг! Він найкращий тато! Найкращий чоловік! Взагалі він най-най-най! Нам з ним дуже пощастило:)

Ось вона - моя людина року!
4

Дякую Наді за фото! Воно шикарне! (а я дуже скромна:)

Книжка року (важко вибрати одну, то ж розібю на категорії):

Шведська література, номінація «художня література»: тут першість у класики, у «шведського Достоєвського» Яльмара Сьодерберга за його геніальний роман «Доктор Гласс». Дуже шкода, що про шведську літературу до переїзду в Швецію я дуже мало знала, навіть шведських класиків тут відкриваю, але краще пізно, правда?

Шведська література, номінація «нон-фікшн»: абсолютний фаворит, «маст рід» для усіх, хто хоч трошки цікавться російським авангардом, книжка бличкучого шведського славіста Бенгта Янгфельдта «Med livet som insats», є російський переклад, так що даю наводку: Янгфельдт Бенгт. Ставка — жизнь: Владимир Маяковский и его круг = Med livet som insats: Berättelsen om Vladimir Majakovskij och hans krets / Пер. со швед. Аси Лавруши и Бенгта Янгфельдта. — М.: КоЛибри, 2009. — 640 с.

Англо-мовна література, номінація «художня»: абсолютний фаворит, від якого можна було надрвати живота від сміху, але все це крізь такий меланхолічний смуток Zadie Smith «NW». Ставлю їй 5 з 5 і дуже-дуже рекомендую!
англо-мовна література, номінація «нон-фікшн»: “How to be a Woman» британської феміністки, колумністки провідних газет і просто чарівної харизматичної жінки Кетлін Моран. Книжка теж смішна, і з цікавим змістом, особливо рекомуендується жінкам 30+, які мають аж надто багато запитань до цього світу:)

Іншомовна література, в перекладі на англійську, номінація «художня»: книжка француза Джонатана Літелла "Милостиві" (юху! Нарешті книжка, про яку я тут встигла написати і можу теганути:)
Іншомовна література, в перекладі на англійську, номінація «нон-фікшн»: не пригадую такої

Німецько-мовна література, номінація «художня»: Монік Швіттер збірка новелл «Память золотої рибки» (Goldenfischgedächtniss), якби я писала новелли, я би писала саме так!
Німецько-мовна література, номінація «нон-фікшн»: не було такої

Українська література, номінація «художня»: Денисенко «Відлуння», бо знову таки було смішно, а мені цього року дуже цього хотілося
Українська література, номінація «нон-фікшн»: Переписка Забужко і Шевельова. Що тут додати, я люблю Забужко, бо вона збуджує у свідомості щось таке uncanny, заставляє думати, нервувати, погоджуватися і не погоджуватися.

Російська література, номінація «художня»: Славнікова «2017». Це реально моє літературне відкриття 2013 року! Хто не читав, закачуйте і читайте!
російська література, номінація нонфікшн - не було такої

Переклад на російську, номінація "художня": Агота Крістоф "Товстий зошит"
Переклад на російську, номінація «нон-фікшн»: Консуело Екзюпері "Спогади Троянди"

Про «робочу» літературу не буду, бо на сторінках жж я намагаюся мінімально писати про роботу, я нею живу, так що треба хоч жж-шний простір залишати для іншого:)

Серіал року: The Good Wife (міру мого захоплення можна уявити, коли я вам скажу, що я рахую дня до 5 січня, коли почнеться продовження! )

Фільм року: ще нема такого, до кінця року сподіваюся подивитися новий фільм Долана, може, він і стане, чекаю на це вже більше року. Ви ж знаєте, як я люблю Долана!

Музика року: «Черепаха-аха-аха»))) і ще Ланочка дель Рей!

Їжа року: стільки солодкого я ще в житті не їла! Залишаю цю звичку в 2013! Бай-бай, булочки, піріжки, тортики, морозиво, цукерки…. Нам не подорозі!

Журнал року: GRANTA вийшла у Швеції! Ура!!!

Газета року: Dagens nyheter

Сайт року: facebook

Подія року: ЄвроМайдан! Любов переможе! Кохаймося і шануймося, бо без цього нікуди!

Про плани напишу потім, бо прийшов Т. і просить закруглятися:)

Усім гарного недільного вечора!

Date: 2013-12-15 10:28 pm (UTC)
From: [identity profile] devo4kaskerco.livejournal.com
дуже насичений рік)))

о, ти була в Шотландії?

Date: 2013-12-16 07:38 am (UTC)
From: [identity profile] dziga-ya.livejournal.com
Та ні, навпаки не дуже)
В Шотландії не була ніколи.

Date: 2013-12-15 11:43 pm (UTC)
From: [identity profile] a-marchenko.livejournal.com
Сонце, дуже крутий рік з точки зору життєвої траєкторії...
А щодо номінантів - то взагалі чудо! Я вражена, до речі, кількістю прочитаних книг. Свої не рахую, але видається, що їх набагато, набагато менше, все статейки, уривки і т.п. Людина року - Веронічка))))))))
Якось напишу і я, ти мене надихаєш!

Date: 2013-12-16 07:41 am (UTC)
From: [identity profile] dziga-ya.livejournal.com
Як з життєвої траекторії, то таки крутий рік)
А я все рахую, у мене на цьому бзік, але хочу наступного року нічого не рахувати, бо ціль у мене одна - дисер у кількості одна штука))))
Вероніка заслужила))
Пиши! Нам буде цікаво почитати)

Date: 2013-12-16 08:23 am (UTC)
From: [identity profile] a-marchenko.livejournal.com
Нє, ну ти чудо, правда!!!
Все у вас вийде, а рік буде якісно новим, гарним не тільки зовні для інших, а й з "середини" для вас (друге, безумовно, важливіше, за перше)

Date: 2013-12-16 08:38 am (UTC)
From: [identity profile] dziga-ya.livejournal.com
Має бути іншим) дякую!

Date: 2013-12-16 09:27 am (UTC)
From: [identity profile] hudozhnytsya.livejournal.com
прекрасні підсумки, дякую, що поділилася!
ви з Т. і В. - такі кльовезні, і такі молодці!!!

дивовижного й радісного вам наступного року!

я свої підсумки теж написала ще вкінці листопада, але сподіваюся доповнити новими пунктами до кінця грудня - тож поки вони "в шухляді" (ну, якшо не враховувати емоційних до ДН)))
а стосовно глибинки - мабуть, розумію тебе, як ніхто. особливо останній місяць, відколи почався декрет, я нікуди не їжджу й часом реву начебто без очевидних причин, а насправді тому, що сумую за людьми й туснею :-)))
дякувати Богу, є найрідніші, насичене життя церковної спільноти, подружки приїжджають доволі часто... та й, зрештою, є онлайн. але у цей місяць, мабуть, я уперше в житті захотіла жити не в красивій провінції, а в якому-не-якому величенькому містечку з цікавим культурним життям. а ше страшенно захотіла машину :-)))

Date: 2013-12-16 11:45 am (UTC)
From: [identity profile] dziga-ya.livejournal.com
Надійко, твоя провінція прекрасна, бо у тебе там є рідні люди!!!
Розумієш, ми далеко взагалі від рідні, а друзі найближчі тільки в Стоці, а це 500 км, тому це велика різниця)) я сама з маленького містечка, але знаєш, там я ніколи не почувалася ізольованою, так, хотілося у велике місто, столицю, але цене те, що тут, де нікого свого нема.
А у тебе скоро тусня почнеться))) зрештою, від вас Тернопіль ближче, ніж від нас будь-яке велике місто, де все одно жодного свого нема) так що твою глибинку я навіть дуже люблю!!!
Буде цікаво почитати твої підсумки))

Date: 2013-12-16 02:53 pm (UTC)
From: [identity profile] curli-murli.livejournal.com
вибачте, що влізаю у вашу розмову, але я таак розумію Надійку... хоч у провінції і поруч рідня, та якщо "шило" тисне і тягне в мандри, з малюком так хочеться машини (я теж вже 4 місяці про неї мрію і призиваю всі небесні сили допомогти здійснити мрію)...
Edited Date: 2013-12-16 02:53 pm (UTC)

Date: 2013-12-16 02:55 pm (UTC)
From: [identity profile] dziga-ya.livejournal.com
Дівчата, я щиро вас розумію і бажаю, щоб машинна мрія збулася!!! З малятком і в провінційному місті дуже важко без машини, тому тримаю за вас кулаки з усієї сили!!!

Date: 2013-12-16 02:58 pm (UTC)
From: [identity profile] curli-murli.livejournal.com
дякую :)

Date: 2013-12-16 09:51 am (UTC)
From: [identity profile] curli-murli.livejournal.com
ого.. 50 книг і ще кажеш небагато..ти мій герой :) а стільки читала ще в далекому дитинстві. а тепер все бракує часу, хоч дуже люблю цю справу...
кльовий рік. і якщо він був "не дуже", то наступний буде просто мегакльовий!! Чого щиро-щиро бажаю!
П.С.: може трохи не в тему, але мені цікаво - а як ви опинились у Швеції?

Date: 2013-12-16 11:47 am (UTC)
From: [identity profile] dziga-ya.livejournal.com
))) він може по-своєму кльовий, але не зовсім 'мій':)
Я сюди приїхала в аспірантуру. От скоро 5 років буде, як я тут))
Напишу якось про це пост)

Date: 2013-12-16 02:34 pm (UTC)
From: [identity profile] curli-murli.livejournal.com
із задоволенням почитаю :)

Date: 2013-12-16 12:58 pm (UTC)
From: [identity profile] netsuno.livejournal.com
кльові підсумки! насичений рік, а враховуючи, що ти стільки встигла з Веронічкою, то просто геройство!
А які саме онлайн курси закінчила?

Date: 2013-12-16 01:02 pm (UTC)
From: [identity profile] dziga-ya.livejournal.com
Ага)) я боялася, що з малою я нічого не буду встигати)))
На open2study курс про виховання дітей)
На курсері - курс про Кєркегорда і курс з світової історії. Почала, звісно, більше, але не закінчила.
Edited Date: 2013-12-16 01:03 pm (UTC)

Date: 2013-12-16 04:46 pm (UTC)
From: [identity profile] svitla4ok.livejournal.com
стільки всього цікавого надибала! дякую за цей звіт!
пішла шукати книжки;)

Date: 2013-12-16 05:53 pm (UTC)
From: [identity profile] dziga-ya.livejournal.com
Ну, добре, що знадобилося))

Date: 2013-12-17 10:37 am (UTC)
From: [identity profile] snigynka.livejournal.com
дааааа. у мене буде скоро комплекс. бо я нічого такого не встигаю. доктор, що зі мною не так? та, я читала книжки, але їх аж не як не 50. про все решта мовчу. були спроби, але якось ніфінта. і навіть ранкові сторінки теж пішли спати, бо тепер Юрчик не дає мені часу зранку, як було колись. гм...
у мене зараз досягнення, якщо я можу зварити їсти без сторонньої допомоги з Юрчиком.
молодець! бажаю тобі і надалі такої активності і більше :)!

Date: 2013-12-17 11:18 am (UTC)
From: [identity profile] dziga-ya.livejournal.com
Та ну, я взагалі не писала дисер і за це себе дуже мучу, але з малою це було насправді нереально.

Date: 2013-12-17 11:37 am (UTC)
From: [identity profile] snigynka.livejournal.com
Юля, ти про що :)))) у тебе малючок, і це не відмазка, а реальні обставини :) ще писатимеш

Date: 2013-12-17 11:44 am (UTC)
From: [identity profile] dziga-ya.livejournal.com
А я от мучу себе, що якби я менше дивилася серіалів, менше сиділа в жж і в фб, то змогла б щось серйозне робити... хоча я і без того ізольована, поїхали б мізки, це точно ((
А так я все робила в кайф, хоч і мало зробила, зате з насолодою))

Date: 2013-12-17 12:03 pm (UTC)
From: [identity profile] snigynka.livejournal.com
Розумію твої чувства, сама люблю себе поїсти, але ну про що ти? ти такий молодець!!! я і половини того не зробила, що ти! я просто не уявляю, коли б я то мала робити. тому що не хочу вдаватись у подробиці, але це просто технічно нереально було :) якщо я дивилась серіал, то це швидше вихід із ситуації був, бо малий товкся в кімнаті і я під то щось включала. іто. скільки того було. книгу прочитала ост. часом - але це було після того, як маля засинало. тому про яку ти дисертацію щось говориш, я ніпанімаю... :))))

Date: 2013-12-17 12:03 pm (UTC)
From: [identity profile] snigynka.livejournal.com
хоча може я просто нероба хронічна :)))

Date: 2013-12-17 12:14 pm (UTC)
From: [identity profile] dziga-ya.livejournal.com
Ольцю, над тобою не висить купа дедлайнів і ненаписаний дисер, а це повір такий пендель, який не можна ігноручати))
Та я все ночами роблю, і то ноча и, коли Толя вдома і може до неї бігати, якщо треба, вдень вона майже не спи ь, а коли спить, я просто сили не маю на щось серйозне, тільки лишається художки трохи почитати, якби не декрет я б і цього не могла б собі дозволити.

Date: 2013-12-17 12:58 pm (UTC)
From: [identity profile] snigynka.livejournal.com
так, то дійсно пендель. я з таким пенделем спала у свій час 4-5 годин на добу... а часом і менше.

Date: 2013-12-17 02:07 pm (UTC)
From: [identity profile] snigynka.livejournal.com
ну але у мене тоді не було манюні і мама їсти готувала. так що не їж себе

Date: 2013-12-17 02:13 pm (UTC)
From: [identity profile] dziga-ya.livejournal.com
Не буду)))
Я взагалі після народження малої рідко себе їм, порівняно з тим, як їла колись))
А зараз такий розслабон)) ніколи б не повірила, що я такою буду

Date: 2013-12-17 02:57 pm (UTC)
From: [identity profile] snigynka.livejournal.com
я теж розслабилась. тепер переживаю, як буду назад збиратись до купи :)

Profile

dziga: (Default)
dziga

May 2014

S M T W T F S
     12 3
45678910
1112131415 1617
18192021222324
25262728293031

Style Credit

Expand Cut Tags

No cut tags
Page generated Sep. 26th, 2017 12:16 am
Powered by Dreamwidth Studios